autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Gudrais granulu katls, kas iekurina tavā vietā

Vai atceries tās reizes, kad pēc neliela brīvdienu izbrauciena atgriezies mājās, bet Tevi sagaidīja ziemas bargā aukstuma atdzesētas, nemīlīgi drēgnas telpas? Tā vietā, lai dotos pie miera, vēl vajadzēja aizbrist līdz šķūnītim un sagādāt malku. Un kamēr vēl izdevās veiksmīgi aizkurt katlu… Un tad vēl jāpaciešas, lai tas uzsiltu, līdz visbeidzot iespējams mierīgi atslīgt guļamistabas matračos un apsildīt degungalu…

Cik gan labi būtu pārrasties mājās, kas jau ir siltas un mājīgas! Ne vien aukstākajos gada mēnešos, bet arī rudenī un pavasarī. Arī citkārt pat vasarā, iespējams, gribētos nedaudz vairāk siltuma iekštelpās. Un turklāt vēl tā, lai nebūtu ne par aukstu, ne par karstu – vai tas tiešām būtu par daudz prasīts? Vai gan nebūtu jauki, ja ar viena attālināta klikšķa palīdzību varētu uzsākt mājas apsildi, tikko kā iznākot no ofisa?

Šīs mūsu cilvēciskās vēlmes ir ne vien saprotamas, bet tās ir arī sadzirdētas – tieši to un vēl pat daudz vairāk var piedāvāt mūsdienīgs granulu katls. Sadarbībā ar Commodus, uzņēmumu, kas specializējies apkures sistēmu uzstādīšanā, šajā rakstā piedāvājam iepazīties ar šo apkures veidu un priekšrocībām.

Kas ir gudrais granulu katls?

Mūsdienās daudz kas kļūst automatizēts, pateicoties tehnoloģiju attīstībai – tajā skaitā arī granulu katli. Tas nozīmē, ka programma par kurināšanas darbiem parūpējas mājas saimnieka vietā. Vienīgais aspekts, kur jāpieliek sava roka, ir granulu katla tvertnes uzpilde, kas jāveic reizi 7-14 dienās, kā arī katls jāiztīra vismaz reizi sezonā.

Gudrs šis katls ir tieši tādēļ, ka tas kurināšanas darbus spēj veikt patstāvīgi bez mājas saimnieka klātbūtnes. Iespējams uzstādīt, kāda ir vēlamā iekštelpu un siltā ūdens temperatūra. Kad šī temperatūra tiek sasniegta, katls automātiski izslēdzas. Tiklīdz temperatūra nokrīt zem izvēlētās atzīmes, katls atkal sāk strādāt. Attālināti to iespējams kontrolēt arī ar sava telefona palīdzību, izmantojot interneta pieslēgumu.

Cik platības aizņem granulu katls un kā tas strādā?

Vidēji jārēķinās, ka šādam katlam nepieciešama vismaz metrs x metrs platība, tomēr par specifisko katla lielumu katrā konkrētā situācijā spriedīs speciālisti. Šāds katls jo sevišķi piemērots lielu platību apkurināšanai, to var izmantot gan daudzdzīvokļu mājās un biroju ēkās, gan ražotnēs. Taču tāpat arī mazāku platību un nelielu dzīvokļu īpašniekiem granulu katls būs tikpat laba izvēle.

Lai siltums tiktu vienmērīgi izdalīts pa visām telpām, tiek izmantotas siltās grīdas, kā arī radiatori. Tas nozīmē, ka gar sienām tiek vilktas caurules, lai siltumu nogādātu līdz katrai mājas istabai. Speciālisti izvērtē, cik daudz radiatoru un kurās telpas vietās tos būtu nepieciešams pieslēgt, lai tiktu nodrošināts optimālais siltuma līmenis.

Gadījumā, ja nepieciešams apkurināt tikai vienu istabu, var izvēlēties granulu kamīnu. Arī tas ir automatizēts, tāpat arī to iespējams vadīt attālināti un uzstādīt vēlamo telpas temperatūru. Atšķirībā no granulu katla, tam netiek pieslēgti radiatori vai apsildāmās grīdas, bet siltums no tā tiek izpūsts telpā. Tāpat šādā kamīnā iespējams redzēt dzīvas uguns kuršanos, kas rada lielāku mājīguma sajūtu. Ar granulu kamīnu iespējams apsildīt platību līdz pat 90 m2.

Granulu deglis jeb maģija, kas izmainīs esošo katlu

Ja mājās jau ir apkures katls – tas, kuru līdz šim nācies iekurināt salstošām plaukstām paša spēkiem, tad viss, kas vajadzīgs, lai apkures procesu automatizētu, ir granulu deglis. Tas nodrošina automātisko aizdegšanos, un arī iepriekš aprakstītajos granulu apkures katlos tas tiek pievienots.

Lai komforts būtu vēl lielāks, deglim tiek pieslēgts telpas termostats, pateicoties kuram iespējams regulēt telpā esošo temperatūru. Ja ir vēlme pēc attālinātas vadības iespējām, jāizvēlas modelis, kuram klāt nāk šī funkcija, kura ļaus sekot līdzi apkures procesam izmantojot internetu un viedtālruni. Tāpat tādā veidā varēs uzstādīt arī vēlamo ūdens un gaisa temperatūru, kā arī izmantot citas noderīgas funkcijas.

Automātiska granulu apkure – mājīguma sirds

Kad mājās ir silti, tad tur arī ir omulīgi, mājīgi un patīkami. Lai tā būtu vienmēr un nebūtu jāuztraucas par sasalušām caurulēm, dodoties pelnītajā atvaļinājumā uz dienvidu zemēm, granulu katls vai granulu kamīns būs vislabākā izvēle.

Sildoties Krētas vai kādas citas eksotiskas pludmales smiltīs, nevajadzēs klusībā raizēties, vai kaimiņu Jānim atradīsies kāds brīvs moments, lai iekurtu arī jūsu mājas kamīnu. Granulu katla īpašnieks attālināti var gādāt par mājas apkuri tā, it kā vienlaicīgi spētu atrasties divās vietās – gan saules pielietajā Krētas pludmalē, gan savās ziemīgajās Latvijas mājās.

Tas sniedz vajadzīgo sirdsmieru un drošības sajūtu – atgriežoties mājās, tur arvien būs tikpat silti un mājīgi kā vienmēr. Un arī par trešajām personām, kas nolīgtas mājas apkurināšanai, nebūs jālauza galva – par to, vai nebūs ieniezējušies nagi nedaudz patukšot guļamistabā noglabāto cūciņu, pielaikot visas saimnieka izejamās drānas vai arī, nedod dievs, paķert arī jauno TV modeli…

Tā vai citādi, bet būt neatkarīgiem – tā ir laba sajūta. Automātiskā granulu apkure ļaus ne vien būt noteicējam pār siltuma situāciju savās mājās, bet nezaudēt šo kontroli arī no mājas izejot. Vai tas nav viens no 21. gs. sapņiem?

Publicitātes materiāls

Pievienot komentāru