autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Kam vajadzīgi multimediju atskaņotāji?

multimedijs

Ja televizors ir diezgan vecs un tam nav „Smart” funkcijas, nevajadzētu steigties no tā atbrīvoties un iegādāties jaunu. Var viedtelevizoru uztaisīt arī, vien par dažiem desmitiem eiro iegādājoties speciālu multimediju atskaņotāju. Protams, ir dārgāki produkti, tomēr viss ir atkarīgs no katra vajadzībām un vēlmēm.

Multimediju atskaņotāji televizoram pieslēdzami ar HDMI savienojumu. Arī vecu televizoru, ja tam ir attiecīgais savienojums, var uztaisīt par viedtelevizoru. Atliek vien pieslēgt atskaņotāju televizoram un to konfigurēt. Atskaņotājam ir ietilpīgs cietais disks datiem, arī Wi-Fi savienojums, tādēļ attēls var tikt translēts tieši no pārnēsājamā datora vai citas ierīces bez vadiem. Atskaņotājam ir instalētas programmas, kas ļauj klausīties mūziku, skatīties TV saturu, spēlēt spēles, arī sērfot internetā. Viss tiek vadīts ar pulti. Daļai multimediju atskaņotāju ir pultis ar kustību sensoriem, kas ir piemērotas spēļu spēlēšanai. Tas ir noderīgs piederums vecākiem televizoriem.

Jaunajiem televizoriem parasti ir jau „Smart TV“ funkcijas, kas darbojas līdzīgi. Nav vienīgi citā diska, no kura varētu palaist filmas un seriālus, pārskatīt fotogrāfijas utt. Šī iemesla dēļ multimediju atskaņotāji ir noderīgi ne tikai tiem, kam ir veci televizori.

Sīva konkurence

Multimediju atskaņotājiem nav tie mierīgākie laiki. Pirms dažiem gadiem tie bija ļoti populāri, tomēr šobrīd to popularitāte sāk zust. Kādēļ?

Iemesls ir ne viens vien.

Pirmām kārtām, mediju atskaņotājiem ir nopietni konkurenti – spraudņa atskaņotāji. Tie ir līdzīgu funkciju atskaņotāji, kas pieslēdzami tieši HDMI portā aiz televizora. Viens no sīvākajiem konkurentiem– „Google Chromecast“ spraudnis. Tas nelīdzinās mazām kastītēm, ir apaļš un pieslēdzams gan USB ligzdā (šai ierīcei nepieciešama elektroenerģija), gan HDMI, caur kuru tad arī attēls tiek nodots. Vēl viens konkurents – spraudņa dators. Pagaidām Latvijā tas nav populārs, tomēr tie, kas bieži ceļo darba darīšanās, ne reizi vien ir apdomājuši iespējamību iegādāties spraudņa datoru ar „Windows 10” operatīvo sistēmu, kas darbojas kā parasts dators.

Vēl viens konkurents – pats viedtelevizors ar daudzām tādām pašām programmām un Wi-Fi savienojumu.

Konkurentu ir vēl vairāk – tās ir populārās spēļu konsoles „Xbox One“ un „Playstation 4“. Tām ir „Blue-Ray“ disku atskaņotāji, cietie diski un tās ir pieslēgtas televizoram. Instalētās programmas ļauj piekļūt papildu saturam. Datorspēļu cienītāji izvēlas lielāku „kastīti“ un kursorsviru („kontrolieri“) pults vietā.

Galvenais konkurents – pārnēsājamais dators, ko pie televizora var pieslēgt ar HDMI kabeli vai, izmantojot bezvadu pieslēgumu, tiešā veidā translēt attēlu. Arī tam ir programmas, cietais disks, DVD lasītājs, tādēļ satura dažādība – garantēta.

Digitālais saturs – galvenais piesaistes objekts

Multimediju atskaņotājiem ir viena funkcija, kas to padara pircējiem pievilcīgu un nepieciešamu. Tas ir lielais uzsvars uz digitālo saturu. Pietiek vien minēt dažas no programmām, kas pārraida lielāko daļu no digitālā satura pasaulē: „HBO Now“, „Netflix“, BNA TV, ESPN, „Hulu“, „Spotify“, „Pandora“, „Google Play“, „Vudu“, FX NOW, „Playstation Vue“ un vēl daudzas citas.

Interesanti, ka jaunākās tehnoloģijas nodrošinās atskaņotājiem papildu iespēju sasniegt aizvien vairāk māju. Jaunākie televizori rāda saturu 4K izšķirtspējā. Šādā izšķirtspējā parasto televīziju netranslē. Latvijā vispār HD kvalitātē var skatīties tikai LRT televīziju, pārējās ir pieejamas tikai maksas kanālos. Tiem, kam patīk skatīties ļoti augstas izšķirtspējas saturu, dažādas programmas nodrošinās lieliskas iespējas. Latvijā darbojas „Netflix“ un „Viaplay“, kā arī „Telia“ viedtelevīzija, tāpēc mums ir, ko skatīties. Kvalitatīvs attēls un skaņa – viena no atskaņotāju priekšrocībām.

„Android“ operatīvā sistēma

„Android“ operatīvā sistēma no viedtālruņu pasaules pārvietojas uz citām ierīcēm. Vienas no tām – mediju atskaņotāji. Tā ir pietiekami elastīga operatīvā sistēma, kas ļauj neatkarīgajiem programmu izstrādātājiem prezentēt pasaulei savas izstrādātās programmas viedajiem tālruņiem un televizoriem. Tāpat arī tas ir aktuāli spēļu tirgum. Simtiem tūkstošu spēļu ir uzmanības centrā. Iedomājieties, cik aizraujoši ir spēlēt spēles 55 collu diagonāles ekrānā neliela 5 collu viedtālruņa ekrāna vietā. To visu var darīt, izmantojot attiecīgus mediju atskaņotāju modeļus.

„Apple“ ir savs „Apple TV“ – kā nopietna alternatīva „Google“ izstrādātajai „Android“ operatīvajai sistēmai. Tas ir kvalitatīvs mediju atskaņotājs, kuru var iegādāties arī Lietuvā.

Pultis

Interesanti, ka pultis multimediju atskaņotājiem ir atšķirīgas no televizoru pultīm. Tām, visbiežāk, nav tik daudz pogu. „Apple TV“ pultij ir tikai 6 pogas: ieslēgšanas poga, izvēlne, TV poga, arī „Uz priekšu” un „Atpakaļ”, balss vadības poga. Viss cits pārvaldāms ar pieskārienu kā viedtālrunī. Daļa modeļu ir ar kustību sensoriem, tādēļ, turot tos rokā, var spēlēt darbības („action”) spēles. Tas atgādina „Wii“ konsoles „kontrolieri“.

It kā ar to būtu par maz, pultīm ir vēl arī citas iespējas. Piemēram, „Roku 3“ pultij ir 3,5 mm austiņu spraudnis. Tātad, televizora skaņu var klausīties caur pulti un austiņām. Tas īpaši noderīgi ir naktī, kad pārējie ģimenes locekļi guļ. „Sony NSZGS8“ atskaņotāja pultij aizmugures daļā ir klaviatūra, tāpēc rakstīt vēstules un sarakstīties ar draugiem sociālajos tīklos – pavisam vienkārši arī caur televizoru. Parasti tiek pieslēgta bezvadu klaviatūra, bet te – pašai pultij tāda ir.

Multimediju atskaņotāji – ne pārāk dārgs veids, kā mainīt izklaides, kas pieejamas caur televizoru. Pamēģiniet.

Pievienot komentāru